Особливості та технологія нанесення епоксидної підлоги: основні правила

Зараз людям запропоновано дуже багато видів покриття для підлоги. Але варто обирати довговічний та якісний варіант, який не підведе головні очікування. Наприклад, епоксидна підлога має гарні характеристики. Вона складається з епоксидної смоли та затверджувача, які при змішуванні утворюють тверде, водонепроникне покриття.

Особливості епоксидної підлоги

У таких поверхонь є деякі важливі переваги. Серед головних моментів:

  1. Міцність та довговічність. Епоксидна підлога стійка до механічних впливів, хімії, вологи та коливань температури. Такий варіант ідеальний для промислових об’єктів, гаражів та складів.
  2. Естетика. Така підлога може бути виконана в різних текстурах та кольорах. Саме тому ви легко створите унікальний інтер’єр. Додаткові елементи (чіпси або блискітки) використовуються для покращення зовнішнього вигляду поверхні.
  3. Легкий догляд. Епоксидну підлогу можна легко очистити від будь-яких забруднень. Вона практична для використання в приміщеннях різного призначення.

До того ж, епоксидне покриття не буде пропускати вологу. Саме тому на поверхні не з’явиться пліснява та не буде розвиватися грибок.

Технологія нанесення епоксидної підлоги

Процес виконання робіт складається з кількох етапів. Вони наступні:

  1. Поверхню очищують від бруду, жиру, пилу, старого покриття. Якщо основа бетонна, її потрібно відшліфувати або ж обробити піскоструйним апаратом для досягнення грубої текстури (адгезія покращується).
  2. Всі дефекти та тріщини на поверхні шпаклюють спеціальними сумішами для бетону. Так покриття вийде рівномірним.
  3. Для поліпшення адгезії епоксидної смоли до основи потрібно нанести грунтівку. Вона також допоможе попередити виникнення бульбашок повітря.
  4. Епоксидну смолу змішують з затверджувачем відповідно до інструкцій виробника. Важливо дотримуватися пропорцій для забезпечення правильної полімеризації.
  5. Суміш наноситься на підлогу за допомогою валиків або шпателів. Рекомендується починати з кута приміщення і рухатися до виходу, щоб уникнути потрапляння на ще не оброблену поверхню.
  6. Після висихання основного шару (зазвичай одна доба) можна наносити фінішний шар, який доповнюють декоративними елементами на разі необхідності.
  7. Після нанесення останнього шару епоксидна підлога повинна висихати протягом тижня для досягнення максимальної міцності.

Якщо досвіду у вас немає, звертайтеся за допомогою до професіоналів. Вони зроблять все правильно, тому поверхня буде довго слугувати!